Tiny House

Tiny House Hakkında Bilgiler

Tiny house ne demek sorusu günümüzde oldukça araştırılan, kişilerin ilgi alanına giren sorular arasında yer almaktadır. Türkçe kelime anlamı; tekerlekli ev, küçük ev, mikro ev olarak tanımlanan Tiny House’un kökeni oldukça eskilere dayanmaktadır. Günümüzde tüketimlerde artış görülmesiyle birtakım alışkanlıklardan kurtulabilmek amacıyla minimal hayat tarzı kabul edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda Tiny House akımının büyümesine neden olmuştur. Kısacası Tiny House doğaya daha yakın olmak, minimal bir yaşam tarzı oluşturmak ve sürdürülebilir hayat standardını kabul etmektir.

Sabit veya tekerlekli olarak inşası oluşturulan Tiny house, şehrin gürültüsünden uzaklaşılmasında ve doğayla iç içe olmayı sağlamasında rol oynamaktadır. Mutfak, banyo, oturma alanı ve yatak odası gibi ana odaların alandan en avantajlı bir şekilde kişilere tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra konforlu ve işlevselliğiyle her bireyin hayalini süslemektedir. Tiny house karavan farklı ebatlarda ve farklı işlevsel özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bunların yanı sıra güneş paneli sistemi, kompost tuvalet, lityum pil enerji depolama vb. özellikleri aracılığıyla sürdürülebilir hayata avantajlar sağlamaktadır.

2.55m X 5-6-7-8-9-10 metre boyutlarında olabilir.

Alt ŞAse Dahil toplam 4m yüksekliğinde olmalıdır.

Neden Tiny House?

Tiny House ilk olarak ABD’de başlayıp günümüzde dünyanın genelinde yaygınlaşan bir yaşam tarzına dönüşmeye başlamıştır. Modern dünyada arz ve talebin artış gösterdiği Tiny house doğa dostu özelliğiyle günden güne her kişinin dikkatini çekmeye başlamıştır.