Sandviç Panel Prefabrik Evler

PREFABRİK VİLLA TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARIEtkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40 (1.derece deprem bölgesi)
İKLİM ŞARTLARI3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.
KAR YÜKÜ DEĞERİ75 Kg/m2 (Montaj yerine göre değişmektedir)
RÜZGAR HIZI DEĞERİ80 km/saat (Yere sabitlenmesi şartı ile)
DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISIK: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )
İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISIK: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )
HAFİF ÇELİK MALZEMEErdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.
BOARDEX KAPLAMAYoğunluk : ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)
EPS (Strafor)TS EN 13163
ŞASE YÜK KAP.200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır)
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISIK: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )
DIŞ VE İÇ PANELLER
Dış ve iç paneller çift taraflı Boardex Yanmaz Ve Suya,Nem’e Dayanıklı olarak imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı mantoloma ile birlikte 18 cm denk gelmektedir, iç panel kalınlığı 10 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125×250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg’dır.
PANEL BİRLEŞİM
Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
TAŞIYICI KONSRÜKSİYONLAR
Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.
ARAKAT KONSRÜKSİYONLAR
Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 10 mm fiberciment yada çimento yonga levha ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ%20-30 eğimli civatalı, kaynaksız, beşik çatı makas sistemi kullanılmaktadır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMIÇatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız (naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak Eko Panel uygulaması yapılmaktadır. Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. Konutlarda PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmekte olup şantiye binalarında kullanılmamaktadır. Opsiyonel olarak sac yağmur deresi ve aksesuarları da kullanılmaktadır.
TAVAN KAPLAMALARI
Tavan kaplaması olarak 10 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14 kg/m3) cam yünü serilir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına Fibercement yada çimentolu yonga levha uygulanmaktadır.
KAPILAR
DIŞ KAPI90×200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır
İÇ KAPILARİç kapılar 80×200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır
PENCERELER
PENCERE DOĞRAMALARI120X100 ,120×120 cm ve vasistaslar 50X50 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC olup 60 lık seridir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
ISICAMKullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir
Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.
MERDİVENLER
Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilir. Metal kısımlar elektrostatik boya ile boyanır. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir.
BOYALAR
DIŞ CEPHE BOYASIDış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.
İÇ CEPHE BOYASIİç panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır
DİĞERGalvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.
ELEKTRİK TESİSATI
TESİSATElektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir.
KABLOLARTesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir.
SİGORTALARTSE belgeli otomatik sigorta kullanılmaktadır.
AYD. ARMATÜRAydınlatma için TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ-ANAHTARAnahtarlar ve prizler için TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILARSayaç, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
TESİSATSıva Altı
VİTRİFİYETSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİTSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
BORUTemiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILARSu sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
TEMEL VE BETON
Tekcanlar tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri müşteri sorumluluğundadır.